O Yaşıyor… 3. Bölüm

Uzun sedir ağaçlarından oluşan büyük bir ormanın kenarından eskiden bir nehir akardı. Kuru nehir yatağının üstünde o eski günlerden kalma tahta bir köprü hala duruyordu.
Ormanın uzak kenarında bu köprüyü gören bir noktada yeşil çimenli toprak birden ölerek kararmaya başladı. Bu karartının içinden önce bir kafa sonra da bu kafaya ait olan beden yükselmeye başladı.

Gelen Ölüm Tanrısı Aldaçı Handı. Efendisi Erlik Han köprünün üstündeki savaşçıyı izlemeye göndermişti.

Yağız kara savaş atının sırtında oturan genç savaşçı altından su akmayan köprünün tam ortasında duruyordu. At sabırsızlıkla ayağını ahşap köprüye vurunca “Sakin ol Kara Gözlüm, yakında burada olurlar. Hep geldiler. Tamam bu sefer biraz geciktiler kabul ama gelecekler” dedi. Atının uzun yelesini severek sakinleştirmeye çalıştı. At kulaklarını oynatınca “ Demek geliyorlar… Bak ben sana ne demiştim?” dedi.

Kara Gözlüm adlı siyah atın üstündeki savaşçı gençti. Saçları aynı atının yelesi gibi kara ve uzundu ve koyun postu ile çevrelenmiş deri başlığının altından omuzlarına dökülüyordu. Üstünde manda derisinden geniş göğsünü açıkta bırakan uzun kollu bir üstlük giyiyordu. Deri üstlüğünün iki omzunda da yine koyun postundan omuzluklar vardı. Çizmeleri de tıpkı pantolonu gibi deriydi ve üst kısmı dışa doğru kıvrılmıştı. Kılıcını atının eyerinde taşıyordu. Sol bacağının hemen altındaki kının içinde çekilmeye hazır duruyordu. “Küçük Kardeş bugün sana ihtiyacım olmayacak’ dedi ve kılıcı sevdi. “Bugün Büyük Kardeşi kullanacağım.” dedi ve sağ elinde tuttuğu uzun mızrağı havaya kaldırdı. Siyah demirden uzun sapın ucunda çift tarafı keskin dibinden uca doğru incelerek giden çeliğin parlaklığı karşıdan gelenlerde korkutucu bir etki bırakıyordu.

Karşıdan arkalarında yük taşıyan iki atlı yüklük geliyordu. Yüklüklerin sürücüleri dahil dört kişiydiler. Köprü üstündeki adamı görünce yanlarda at koşturan iki atlı elleri kılıçlarının üstünde hızlandılar.

Köprü üstündeki siyahlı savaşçının karşısına geldiklerinde adam yerinden hiç kıpırdamamıştı.

“Yaşamak istiyorsan kenara çekilmelisin” dedi içlerinden biri.

“Bu köprüyü kullanırsanız cebinizdeki paranın yarısını alırım, kuru nehir yatağından geçerseniz paranızın tamamını alırım.” diyerek alaylı alaylı cevap verdi. İki savaşçı kılıçlarını çekip ileri atıldılar.

“Birazdan Erlik Hanın kapılarına varacaksın” dedi içlerinden biri ve ilk ölen oldu.

Köprüde bekleyen siyahlı savaşçı mızrağını bir göz kırpması sürede ileri çıkardı. Bunu yaparken yerinden bile kıpırdamamıştı. Tam olarak elinden çıkarmadığı mızrağını karşıdaki savaşçının boynuna girdiği gibi geri çekti. “Erlik Han, bu bugün sana gönderdiğim ilk ruhtu.” dedi.

Üstüne gelen kılıçlı diğer savaşçının saldırısını karşılamak için atının kafasını sağa doğru çevirirken mızrağını kafasının arkasından sol omzunun üstüne aldı ve gelen kılıçlı saldırıyı savuşturdu. Diğer savaşçı ile çok yakındılar. Boştaki sol eli ile yaptığı yumruğu adamın çenesine alttan yukarı savurarak vurdu. Sersemleyip geri giden adama duruşunu hiç bozmadan mızrağını sapladı. “Erlik, bu da ikincisiydi.” diyerek ölü bedenlerin yanından geçip arkalarında yük olan iki atlı yüklüğe doğru yavaş yavaş at sürmeye başladı.

Kendini yüklükten yere atan adam “Al bütün paramızı senin olsun.” diyerek çıkardığı keseyi ona doğru sallayarak geldi. Vücuduna saplanan mızrağa inanmaz gözlerle baktı. “Erlik, duyuyor musun sesimi? Üç etti bununla.”

Diğer adama doğru ilerlerken “Tamam sana gerçeği söyleyeceğim. Siz paranızı verseniz de vermeseniz de hepinizi öldürecektim. Erlik Han, dördüncü ölümü de sana adıyorum.” Diğer adam da öldü.

“Şu yerdeki keseleri alalım Kara Gözlüm. Sonra Balca’nın yanına gidelim.”

Yerdeki keseleri alırken üstünden uçan bir karganın gölgesinin sırtına düştüğünü fark etmedi. Aldaçı Han göreceğini görmüştü. Öldürdüklerini her seferinde Erlik Hana adayan savaşçı ile ilgili gördüklerini ona anlatmak için uçup gitti.

(devamını okumak için lütfen tıklayınız)

O Yaşıyor… 3. Bölüm” için bir yanıt

  1. Geri bildirim: O Yaşıyor… -II-

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s